Dana 10. svibnja 2025. godine studenti Strojarskog odjela sudjelovali su na jubilarnoj 25. međunarodnoj izložbi inovacija učenika zagrebačkih osnovnih i srednjih škola te studenata INOVA-MLADI. Kolege su osvojile ukupno 5 odličja, dva zlata te tri srebra.

Popis kolega koji su sudjelovali te osvojenih odličja donosimo u nastavku:

Paskal Bačić, rotirajuće obrnuto njihalo, zlato

Karlo Mikulaco, Višenamjenski instrument za mjerenje okoliša (VIMO), zlato

Stipe Pleslić, Izmjenjivač za rekuperaciju topline iz otpadnih voda načinjen aditivnom tehnologijom, srebro

Luka Bičanić, Integralno napeta konstrukcija litofanske svjetiljke, srebro

Karlo Mikulaco, Oživi me, srebro

Čestitamo kolegama i zahvaljujemo što su svojim znanjem i inovacijom branili boje TVZ-a.

Ujedno zahvaljujemo organizatorima, Savezu inovatora Zagreb te Fakultetu strojarstva i brodogradnje, Sveučilišta u Zagrebu, koji nas je nakon uspješne obnove ugostio u svom prostoru.

Dio inovacija su izrađene u Aditivnom laboratoriju koji je načinjen u sklopu projekta „Analiza parametara površine metalnih prevlaka nanesenih na polimerne tvorevine proizvedene aditivnom tehnologijom pomoću računalnog vida – NPOO2024-2“.

Categories: Vijesti@TVZ